Útvar speciálních prací

Společnost GASCO s.r.o. již téměř třicet let provádí uzavírání potrubí pod tlakem pomocí ručně vkládaných balónů (NTL plynovody) a  od roku 2008 pomocí balónovací soupravy (STL a NTL plynovody). Od roku 2020 provádíme uzavírání potrubí pod tlakem pomocí stoplovací soupravy a to až do tlaku 8barů (na sníženém tlaku do 8barů u VTL plynovodů pomocí celoobvodových tvarovek do 40barů provozního tlaku plynu). Dále provádíme navrtávání potrubních systému pod tlakem a to až do 40barů. Jako technický parter pro GasNet, s.r.o.  můžeme práce na plynovodech provádět kompletně, včetně navařování ocelových a PE tvarovek potřebných pro uzavírání potrubí. Svařečské a montážní práce u nás provádějí zaměstnanci s dlouholetou praxí s pracemi na vyhrazených plynových zařízeních. 

Dále společnost GASCO s.r.o. provádí výřezy potrubí pomocí bezplamenných ručních, pneumatických a hydraulických  technologií.

Společnost GASCO s.r.o. vypomáhá i při hledání technických řešení odpojování tlakových systémů různých médií a v případě dohody tyto práce i realizuje. Činnosti spojené s technickým řešením firma GASCO s.r.o. poskytuje bezplatně. 

balónování STL plynovodu DN80 pomocí balónovací soupravy
pracoviště po ukončeném zásahu na STL plynovodu po stoplování před zaizolováním
navrtávání STL plynovodu DN200 pro následné uzavření průtoku plynu pomocí stoplovací soupravy
uzavření STL plynovodu DN200 pomocí stoplovací soupravy